Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
 
Amcor uzavírá v Británii strategickou dohodu
Marie Kohoutová - Zprávy - vydání 13/2002

Akvizice dvou továren vyrábějících pružné obalové materiály ve Velké Británii, kterou provedl balírenský gigant Amcor, byla "dobrým příkladem naší strategie", prohlásil ředitel společnosti Russel Jones. Nová akvizice dodá váhu současnému postavení společnosti v segmentech trhu, jako jsou balírenství čerstvých potravin, nápojů a cukrovinek. Amcor zaplatil 30,9 mil. USD za továrny v Ledbury a Thetford, které minulý rok dosáhly tržeb ve výši 115 mil. USD a celkových aktiv 41 mil. USD.


 
 

Amcor identifikoval tři oblasti, ve kterých by chtěl udržet růst a upevnění své pozice na trhu - oblast pružných obalových materiálů, kontejnerů na tabák a PET lahví. Věří, že nové britské továrny rychle dosáhnou cílových 15 % výnosu z investic. Tato koupě následovala po mohutné akvizici a fúzích v minulém červenci, kdy se AFE sloučila s Danisco Flexible a Akerlund & Rausing.

Vzniklý subjekt je nyní vůdčí společností na trhu pružných obalových materiálů v Evropě. Jones dále očekává pokračující konsolidaci v oblasti výroby pružných obalových materiálů.

Amcor v únoru zveřejnil pololetní zisk po zdanění ve výši 147 mil. USD, což znamená 3% růst ve výnosech na akcii.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.