Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
 
Soud svolal na 3. května věřitele skláren ve Včelničce
Marie Kohoutová - Zprávy - vydání 13/2002

Krajský soud v Českých Budějovicích svolal na 3. května schůzi konkursních věřitelů firmy Antonín Rückl a synové s.r.o., sklárna Včelnička. Věřitelé se zúčastní přezkumného jednání, zvolí svého zástupce a získají základní informace o dosavadním postupu správce konkursní podstaty. Vyplývá to z údajů obchodního věstníku.


 
 

Rozhodnutí krajského soudu o konkursu z ledna tohoto roku potvrdil koncem března i Vrchní soud v Praze.

Správce konkursní podstaty Petr Zadražil zatím odhadl pohledávky věřitelů do sta miliónů korun. Podle něj pohledávky uplatnilo 263 věřitelů, banky, dodavatelé, správa sociálního zabezpečení, zdravotní pojišťovna i sami zaměstnanci. Těm nebyly vyplaceny mzdy za poslední dva měsíce před převzetím podniku státní správou. Zaměstnanci také nevědí, zda dostanou zpět peníze, které ukládali v podnikové záložně. V té podnik spravoval několik miliónů korun.

Majoritní podíl ve firmě, která je v úpadku, koupila loni od Jana Rückla Severočeská Ekonomika s.r.o.. Nemovitý majetek, čili pozemky a výrobní prostory, zůstal v majetku Jana Rückla. Tyto nemovitosti jsou však zadlužené v souvislosti s činností úpadce. Pokud je Rückl do měsíce nevyplatí, stanou se součástí konkursní podstaty.

Sklárny ve Včelničce, které jsou proslavené výrobou rubínového skla, nyní zaměstnávají 136 lidí.

 

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.