Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
 
Po předchozí ztrátě vykázal loni KERAMOST zisk 22 miliónů korun
Marie Kohoutová - Zprávy - vydání 13/2002

A.s. KERAMOST, producent bentonitů, jílů a jílovců, plaveného kaolinu, šamotových výrobků a kameninových stavebních materiálů, vykázala za loňský rok auditovaný zisk 22,154 miliónu Kč, když o rok dříve hospodařila se ztrátou 36,314 miliónu Kč. Loňské tržby činily 484,4 miliónu Kč, což byl meziroční nárůst o devět procent. Informovala o tom finanční ředitelka firmy Elvíra Šlapáková.


 
 

"Ztráta z roku 2000 vznikla prodejem podstatné části několik let zakonzervovaného závodu v Háji u Duchcova na Teplicku. Proto letošní zisk s výjimkou odvodu do rezervního fondu použijeme na pokrytí předloňského propadu hospodaření," uvedla Šlapáková.

Rok 2001 byl podle ní poznamenán růstem exportu zejména do zemí EU, který se na tržbách podílel 44 procenty. Společnost obchoduje v eurech, což má při sílícím kursu koruny a minimální potřebě dovozu ze zahraničí negativní dopad na efektivitu obchodu a cash-flow podniku. Přesto management počítá v letošním roce s překročením půlmiliardové hranice tržeb.

Na konci loňského roku zaměstnávala společnost v závodech v Obrnicích na Mostecku, v Brníku v okrese Kolín a v Kadani na Chomutovsku 530 pracovníků, což bylo meziročně o 14 lidí více. "S ohledem na růst výroby a tlak vedení firmy na vývoj produktivity práce je tento stav stabilizovaný," dodala Šlapáková.

A.s. KERAMOST vznikla v roce 1994. Její základní kapitál činí 601,459 miliónu Kč.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.