Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
 
16. Letní keramická plastika
Milan Hlaveš - Zprávy, kultura - vydání 13/2008

Příznivci výtvarného umění si již za poslední roky zvykli, že na konci června se vždy mohou setkat s novou kolekcí exteriérových keramických objektů na výstavě Letní keramická plastika. Již potřetí za sebou se tato akce koná v parku kolem tvrze v Roztokách u Prahy.


 
 

16. Letní keramickou plastiku pořádá stejnojmenné občanské sdružení ve spolupráci se Středočeským muzeem, které roztocký park spravuje. Záštitu nad výstavou převzal hejtman Středočeského kraje Petr Bendl a Uměleckoprůmyslové museum. Ukázky z minulého ročníku UPM představuje na své zahradě v centru Prahy, která je veřejnosti přístupna o Muzejní noci, vernisážích atd.

Výstava v Roztokách je volně přístupná všem návštěvníkům. Pokud se zde rozhodnou strávit pěkný den, mohou navštívit také další zajímavé muzejní výstavy a stálé expozice.

Letos svá názorově rozmanitá díla vystavují: Jana Bébarová, Marek Dias, Karel Dvořák, Václav Dyntar, Petr Fidrich, Martina Fotrová, Václav Gatarik, Lyubomir Jordanov Ivanov, Anna Klimešová, prof. Jan Koblasa, Petr Lada, Helena Ladová - Lišková, Iva Ouhrabková, Naděžda Potůčková, Barbora Pšenčíková, Šárka Radová, Zdena Saletová, Helena Samohelová, Jaroslav Šafr, prof. Václav Šerák, Lubomír Šilar, Markéta Škopková, Rolf Simon Weidner z Německa, Dalibor Worm a jako čestný host profesor AVU Jan Hendrych.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.