Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
 
Brněnský Dům umění vystavuje obrazy a kresby Josefa Bolfa
Marie Kohoutová - Zprávy, kultura - vydání 13/2008

Obrazy a kresby Josefa Bolfa vystavuje od 19. června Dům umění města Brna v historickém sídle kunštátské šlechty v Dominikánské ulici. K malířovým nejčastějším motivům patří zranitelnost, pocit ohrožení a úzkost, jeho dílo má podle odborníků až apokalyptické vyznění. Podle kurátora Františka Kowolowského patří sedmatřicetiletý Bolf k nejzajímavějším českým umělcům své generace.


 
 

"V obrazech z posledních let je zvláště akcentováno sebezničení a smrt jako témata, jež konzumní společnost většinou odsouvá do pozadí," uvedl Kowolowski. Bolfa formálně ovlivňuje například komiks a vědeckofantastická tvorba.

Bolf se z různých výtvarných technik věnuje především malbě. "Je to médium s dlouhou pamětí, baví mě s ní pracovat se všemi omezeními, možnostmi a stereotypy. Je pro mě důležité, že při práci mohu být sám a skládat věci postupně," uvedl Bolf.

Umělec studoval na pražské Akademii výtvarných umění, zkušenosti získával také ve Stockholmu a Stuttgartu. Část své tvůrčí dráhy spojil se skupinou Bezhlavý jezdec. Má za sebou desítky výstav. Brňané jeho dílo viděli například před dvěma lety v Pražákově paláci Moravské galerie. Aktuální výstava potrvá do 13. července. (ČTK)

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.