Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
 
Sklo Bohemia zastaví na dva měsíce výrobu olovnatého křišťálu
Marie Kohoutová - Zprávy, průmysl - vydání 13/2008

Sklárny Sklo Bohemia ve Světlé nad Sázavou zastaví na dva měsíce jednu ze svých výrobních linek, která produkuje olovnatý křišťál. Přistoupí k tomu kvůli klesajícímu odbytu tohoto druhu skleněných výrobků, s cílem snížit objem zásob. Přibližně polovina z 1270 zaměstnanců skláren od začátku července nastoupí na měsíční dovolenou.


 
 

Dva týdny budou pracovníci na nařízené hromadné dovolené, další dva týdny si vyberou ze své dovolené. "Budou pobírat plnou mzdu," uvedl ředitel závodu Martin Fait. Výroba olovnatého křišťálu bude opět obnovena od 1. září. Lidé, kteří budou mít v červenci volno, se v srpnu začnou zapojovat do činností v podniku, mimo jiné budou připravovat obnovení výroby na zastavené lince. Speciální režim se o prázdninách bude týkat asi poloviny výrobních kapacit skláren. Bez přerušení a v plné kapacitě bude provoz výrobní linky na bezolovnatý sortiment skla. Linka byla po předchozí výstavbě uvedena do provozu zhruba před rokem. Tato linka, na jejíž výstavbu bylo proinvestováno 120 milionů korun, umožňuje rozmanitou variabilní produkci skla - od tenkostěnných automaticky foukaných sklenek na víno, až po lisované vázy.

Podle vyjádření vedení firmy závod ve Světlé nad Sázavou (však) nemá existenční potíže. Redukci výroby vyvolala nutnost přizpůsobit se současným potřebám trhu, která bude mít minimální dopad na zaměstnance, uvedlo vedení závodu. Kvůli poklesu odbytu olovnatého skla, který nastal hlavně v USA, sklárny již dříve odstavily jednu tavicí vanu a některá další zařízení na výrobu olovnatého křišťálu. (ČTK)

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.