Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
 
Mezinárodní keramické sympozium v Bechyni
Milan Hlaveš - Zprávy, kultura - vydání 18/2006

V Bechyni se v srpnu koná další ročník Mezinárodního keramického sympozia. Jedná se ve světovém měřítku o ojedinělou akci s nepřerušenou tradicí, která se pravidelně opakuje každé dva roky za účasti předních tvůrců keramiky z různých zemí celého světa.


 
 

Letošního ročníku se účastní Antje Scharfe a Martin Möhwald z Německa, Brad Schwieger a Tom Bartel ze Spojených států amerických, Anna Horváthová a Svato Mikita ze Slovenska, Helena Hlušičková, Kamila Marková, Veronika Selingerová a Eva Svobodová z České republiky.

Závěrečná jednodenní výstava s vernisáží proběhne 25. srpna od 12 hodin v budově Střední průmyslové školy keramické v Bechyni. Sympozium pořádá obecně prospěšná společnost Mezinárodní keramické sympozium, spolupořadateli jsou bechyňská keramická škola, Alšova jihočeská galerie – Mezinárodní muzeum keramiky a také Uměleckoprůmyslové museum v Praze.

Výsledky sympozia se stanou součástí keramického muzea v Bechyni, které vlastní v České republice jedinečnou ucelenou kolekci současné světové keramické tvorby, kterou získalo zejména díky sympoziím. Pravidelně ji prezentuje ve své stálé expozici a na různých výstavách.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.