Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
Avanti, nová kolekce Sklárny Heřmanova Huť
 
Společnost Emirates Float Glass získala své strategické akcionáře z regionu Zálivu
Marie Kohoutová - Zprávy, průmysl - vydání 18/2006

Společnost Emirates Float Glass oznámila v červenci, že skupina vysoce důvěryhodných investorů z několika zemí rady GCC se rozhodla mít podíl v akciovém kapitálu společnosti. Sedmdesát procent akciového kapitálu bude pocházet z UAE (United Arab Emirates) a zbývajících třicet procent pochází ze zemí GCC (Gulf Cooperation Council).


 
 

Závod EFG bude vybudován v průmyslové zóně emirátu Abu Dhabi investicí ve výši 193 milionů USD a bude mít výrobní kapacitu 600 tun float skla denně (asi 160 tisíc tun skla za rok). Investice je dodávána „na klíč“ italskou firmou IANUA. Dodávky technologie zajišťuje kontrakt s PPG.

Rada GCC, založená v roce 1981, je tvořena zeměmi Arabského poloostrova (Saudi Arabia, Kuwait, Bahrain, Qatar, the United Arab Emirates, the Sultanate of Oman). Rada pomáhá koordinovat jednotnou politiku členských zemí v řadě směrů.  UAE (The United Arab Emirates) na pobřeží Perského zálivu na Arabském poloostrově zahrnují sedm emirátů: Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah a Umm al-Quwain.

Khalid Kalban (Managing Director a CEO v Dubai Investments PJSC) v této souvislosti vysoce ocenil rozhodnutí strategických partnerů a vidí v tom i ocenění strategického významu vybudování EFG pro další vzestup stavebnictví v regionu Arabského poloostrova, kde tento segment trhu má být marketingovým cílem EFG.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.