Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
 
Vyroste v Krupce v roce 2006 závod na skleněnou vatu firmy Knauf?
Marie Kohoutová - Zprávy, průmysl - vydání 24/2005

V průmyslové zóně, která vznikla v Krupce na Teplicku, začínají ožívat různé podnikatelské aktivity. V zóně chce investovat také belgická společnost Knauf, která by zde v nově vybudovaném závodě na výrobu skleněné vaty měla od poloviny příštího roku zaměstnat v první fázi zhruba 400 lidí, celkem by v podniku mělo pracovat až 1200 osob. Investice společnosti Knauf by se měla pohybovat okolo 93 milionů EUR (2,8 mld Kč).


 
 

Cílem radnice v Krupce je, aby v zóně, která vznikla bez nároku na státní podporu, vzniklo okolo 2500 pracovních míst. "Konkurence regionů je velká, proto se snažíme nabídnout více než ostatní, ne vždy se nám to podaří," řekl místostarosta Krupky Jiří Novák." V Krupce se míra nezaměstnanosti pohybuje okolo 20 procent. Naším cílem je nabídnout práci nezaměstnaným z Krupky, ale i dalších oblastí," uvedl pan Novák.

V Krupce rozjela výrobu jako první německá firma AutoKabel, výrobce kabelů. V první fázi na začátku letošního léta zaměstnala 100 lidí, celkem má v podniku pracovat asi 150 osob.

Radnice láká investory na širokou nabídku pracovních sil, polohu u hranic s Německem, dopravní spojení po dálnici D8 z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan a zázemí v podobě plánovaného satelitního městečka. (ČTK)

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.