Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
 
ASAHI GLASS Co. oznámila investici140 milionů USD do produkce plochého float skla v Indii
Marie Kohoutová - Zprávy, průmysl - vydání 24/2005

ASAHI GLASS Co., největší japonský sklářský výrobce, ohlásil ústy svého mluvčího, že investuje do vybudování nového závodu na výrobu plochého float skla v Uttaranchal na severu Indie, kde zahájí provoz v roce 2007.


 
 

Investice ASAHI GLASS Co., ve výši nejméně 140 milionů USD, bude zrealizována formou join-venture ve spolupráci s indickou sesterskou společnosti Asahi India Glass Ltd. a zvýší její stávající denní produkci 500 tun plochého skla na 1200 tun. Investice byla vyvolána a podpořena trvalým růstem a nadějnými výhledy v sektorech produkce automobilů a ve stavebnictví v Indii. Mluvčí k tomu dále řekl: „Růst indické ekonomiky zvyšuje poptávku po automobilovém a stavebním skle. Očekáváme boom tohoto trhu plochého skla i v budoucnosti a proto chceme rozšířit kapacity naší sesterské společnosti “.

ASAHI GLASS Co. v Asahi India Glass Ltd. nyní vlastní 22,2%. Společnost Asahi India Glass Ltd. v posledních asi deseti kvartálech zaznamenala stabilní růst svých hospodářských výsledků a i růst cen svých akcií na kapitálovém trhu v Indii. Společnost Asahi India Glass Ltd. má vedoucí postavení na trhu přímých dodávek skel pro indický automobilový průmysl. Produkce aut v Indii dosáhla v roce 2004 úrovně jednoho milionu jednotek za rok, a je v roce 2010 očekávána dvojnásobná. Navýšení indické produkce je očekáváno zvláště v závodech společností Toyota Motor Corp., Honda Motor Co., Hyundai Motor Co. a Maruti.

Nový závod bude vybudován na ploše 210 tisíc metrů čtverečných, jeho denní výkon bude 700 tun surového float skla. Mezi jeho odběratele budou patřit hlavně společnosti pro zušlechťování plochého skla v Rewari na severu a v Chennai na jihu země, které plánují dodávat autoskla všem výše uvedeným automobilkám. Skoro polovinu finančního kapitálu poskytne americká banka Citigroup.Inc. Pojištění celkové investice, které pokryje podnikatelská rizika, rizika přírodních katastrof a i politická rizika, zajistí japonská pojišťovací společnost Nippon Export and Investment Insurance. (Hindustantimes.com)

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.