Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
 
Vetropack Nemšová se chystá propouštět v roce 2005
Marie Kohoutová - Zprávy, průmysl - vydání 11/2005

Společnost Vetropack Nemšová, s.r.o, největší slovenský výrobce skleněných obalů, bude mít do konce roku 2005 osmdesát nadbytečných zaměstnanců. Společnost Vetropack Nemšová v současné době zaměstnává 486 lidí, jak uvedla mluvčí této společnosti, Naďa Dolejská. Dále řekla, že k propouštění dojde postupně od dubna do prosince roku 2005. Kromě miliónových investic do modernizace výroby musí společnost snížit počet svých pracovníkům také proto, aby zůstala konkurenceschopnou a udržela výrobu na Slovensku, uvedla Dolejská. Společnost vypracovala program propouštění zaměstnanců, který jim má usnadnit hledání nové práce.


 
 

Rostoucí konkurence nutí firmu zvýšit produktivitu práce, dalším důvodem propouštění je podstatné posílení slovenské koruny.

Strategický investor Vetropack Holding AG považuje výrobu na Slovensku za slibnou a v příštích dvou letech plánuje investovat stovky miliónů slovenských korun na modernizaci výroby. Společnost Vetropack Nemšová v první polovině roku 2004 vykázala 10% meziroční růst celkového obratu na 566 miliónů slovenských korun. Tato sklárna prodala více než 173 kusů skleněných obalů během šesti měsíců roku 2004.

Vetropack Nemšová je dceřinnou společností švýcarské skupiny Vetropack Holding AG, předního evropského výrobce skleněných obalů. Kromě zařízení na Slovensku tato skupina provozuje výrobní závody ve Švýcarsku, Rakousku, Chorvatsku a v České republice.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.