Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
Sahm ČS
 
Kyjovský Vetropack udržel loňské tržby na úrovni 1,96 miliardy Kč
Marie Kohoutová - Zprávy, průmysl - vydání 11/2005

Společnost Vetropack Moravia Glass (VMG) vykázala za loňský rok meziročně srovnatelné tržby ve výši 1,96 miliardy korun. Firma se loni potýkala s negativním vývojem domácí poptávky, protože vzrostly dovozy nápojů a potravin plněných do skla především z Polska, a významný zákazník Vetropacku přesunul svou výrobu do Ruska. Informovala o tom mluvčí firmy Naďa Dolejská.


 
 

Nižší tuzemskou poptávku kyjovský podnik téměř plně nahradil vyšším vývozem. Podíl exportu na produkci firmy vzrostl podle Dolejské z 38,2 procenta v roce 2003 na loňských více než 41 procent. Mezi nejvýznamnější vývozní cíle Vetropacku patří stále Slovensko, Maďarsko a Polsko.

Dolejská uvedla, že loni firma zaznamenala mírný pokles počtu prodaných obalů, a to o dvě procenta na téměř 750 milionů kusů. Ve dvou tavicích pecích sklárna vyprodukovala přes 196.000 tun skloviny. Kyjovská společnost zaměstnávala ke konci minulého roku zhruba 560 pracovníků.

VMG Kyjov je dceřinou společností švýcarské skupiny Vetropack Holding AG. Celá skupina loni vykázala konsolidovaný obrat 485 milionů švýcarských franků (téměř deset miliard korun). Obaly ze skla vyrábí skupina ve Švýcarsku, Rakousku, Chorvatsku, na Slovensku a v Kyjově a loni jich celkem vyprodukovala 3,3 miliardy kusů.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.