Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
Sahm ČS
 
Společnost STV Glass zvýšila tržby a je znovu zisková
Marie Kohoutová - Zprávy, průmysl - vydání 11/2005

O zhruba 360 milionů korun na 1,5 miliardy stouply v uplynulém fiskálním roce tržby společnosti STV Glass, která se zabývá výrobou televizního skla. Firmě se zároveň podařilo snížit náklady a po ztrátě v předchozím období vytvořila čistý zisk 56 milionů korun. Informovala o tom mluvčí společnosti Martina Kovářová.


 
 

Valašskomeziříčské firmě STV Glass, která patří do nadnárodní skupiny Schott, se ve fiskálním roce od října 2003 do září 2004 dařilo snižovat náklady. Část méně kvalifikovaných činností byla například vyvedena mimo podnik, firma si je nyní najímá. Provozní zisk tak přesáhl 90 milionů korun.

Výrobní program společnosti představují především skleněné díly pro barevné televizní obrazovky až do velikosti 32 palců. Právě prodej těchto velkých takzvaných kónusů se pozitivně podepsal na rostoucích tržbách. Ačkoliv s jejich výrobou začal podnik teprve nedávno, nyní již tvoří čtvrtinu prodeje. Mezi hlavní odběratele patří společnosti ze zákaznické skupiny Philips.

Společnost STV Glass kromě vlastní výroby poskytuje servis v logistice a marketingu i dalším společnostem koncernu Schott ve Valašském Meziříčí. V jejím areálu totiž sídlí i firma Schott Termofrost CR, která vyrábí chladírenská a mrazírenská zařízení, a společnost Schott Fiber Optics CR produkující optická vlákna pro použití v automobilovém průmyslu či zdravotnictví.

V červnu letošního roku zde pak dokončí své výrobní haly firma RWE Schott Solar CR. Při výrobě solárních modulů by zde mělo postupně najít práci až 350 nových pracovníků. Nyní koncern zaměstnává ve Valašském Meziříčí zhruba 650 lidí, přímo ve společnosti STV Glass pracuje 528 zaměstnanců.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.