Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
Sahm ČS
 
Zlínská radnice představila architektonické projekty pro město
Marie Kohoutová - Zprávy, kultura - vydání 38/2004

Deset architektonických projektů, které by v budoucnu mohly změnit podobu města Zlína, vystavuje tamní radnice ve své hlavní budově na náměstí Míru. "Jsou to projekty, které připravuje město i soukromí investoři," řekl hlavní architekt města Zlína Pavel Novák.


 
 

Na realizaci některých projektů již radnice začala pracovat, veřejnost však doposud neměla příležitost si plány prohlédnout. "Týká se to zejména pasáže Laguna, která spojí náměstí Míru s ulicí Zarámí. Projektová dokumentace by mohla být hotová už po zimě," uvedl Novák.

Vystaveny jsou také plány rekonstrukce interiéru a dostavby Malé scény, která má již opravenou fasádu. Budova byla postavena v roce 1937 podle návrhu architekta Vladimíra Karfíka, původně sloužila jako Obchodní a společenský dům. V provozu zůstal původní filmový a divadelní sál, převážnou část objektu využívá základní umělecká škola.

Galerie druhé patro nabízí také plány úprav prostoru před kinem Květen v Malenovicích, výstavby bytových domů na sídlišti Jižní Svahy, možného umístění rozhledny na Tlusté hoře, výstavby dětského hřiště v sídlišti Podhoří nebo návrhy možného umístění dopravního uzlu městské hromadné dopravy.

Výstava potrvá do 21. ledna, veřejnost si ji může prohlédnout každý všední den od 08:00 do 17:00.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.