Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
Bohemia line
 
Saint-Gobain má zájem o výrobu skla pro LCD monitory
Marie Kohoutová - Zprávy, průmysl - vydání 38/2004

Deník Financial Times uvedl, že francouzská společnost Saint-Gobain se chystá zahájit výrobu skla vysoké čistoty určeného pro LCD monitory, přičemž citoval generálního ředitele společnosti Jeana-Louise Beffa.


 
 

Generální ředitel společnosti Saint-Gobain 8. prosince 2004 oznámil, že by jeho firma mohla vstoupit na trh skla pro LCD monitory "poměrně brzy".

Při vstupu na trh LCD monitorů tato firma, která má sídlo v Paříži, svede bitvu s americkou společností Corning, která je dodavatelem speciálního skla a vedoucí silou na tomto trhu, a japonskou Asahi Glass Company, která je největším světovým výrobcem tabulového skla na výrobu oken.

"Výroba skla pro ploché obrazovky je tak velká a rychle se rozvíjející oblast trhu, že se domníváme, že bychom měli při vstupu na tento trh silnou pozici a dosáhli bychom přiměřeného obratu," řekl Beffa.

V roce 2003 se na celém světě vyrobilo zhruba 4 300 tun skla vysoké čistoty v hodnotě cca 1,5 miliardy USD určeného pro LCD monitory, které se vyrábí v tabulích o tloušťce 0,7 mm. Jak uvádí Financial Times, společnost Corning ovládá zhruba polovinu trhu a druhý největší výrobce Asahi má zhruba 20% podíl na trhu.

Očekává se, že hodnota světové produkce skla určeného pro LCD monitory v roce 2004 dosáhne 2 miliardy USD, což je asi o třetinu více než v roce 2003, uvádí deník Financial Times.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.