Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
Bohemia line
 
Teplický Ideal Standard letos zvýší tržby i zisk
Marie Kohoutová - Zprávy, průmysl - vydání 38/2004

Teplický výrobce koupelnového nábytku letos počítá s tržbami okolo 950 milionů korun a ziskem nad 120 milionů korun. V loňském roce přitom firma utržila 884 milionů korun a vydělala 90 milionů korun. Řekl to obchodní ředitel firmy Jiří Tourek.


 
 

Za zvýšením tržeb stojí mimo jiné rostoucí poptávka zákazníků po koupelnách zařízených v jednom stylu. Kapacita závodu, ve kterém pracuje 560 lidí, nestačí poptávku pokrýt. Společnost může ročně dodat na trh zhruba 850.000 kusů keramiky.

Stejně jako v oblečení existují i v koupelnovém nábytku různé trendy. "V současné době vzniká nová kolekce výrobků s módními designy, novými nápady a doplňky," uvedla Ivana Zahrádková z marketingu.

Společnost je na domácím trhu druhým největším výrobcem sanitární keramiky, před ní je Laufen CZ. Ideal Standard chce posílit svou pozici na českém trhu, kam dodává zhruba 15 procent produkce. Zbytek míří na export, především do zemí Evropské unie.

Zákazníci firmy si mohou vybrat nábytek do koupelny podle svého životního stylu. Umyvadla na míru v secesním nebo avantgardním stylu, pro mladé i konzervativní uživatele se cenou příliš neliší od běžně dostupných. Rozdíl je v kvalitě. "Všechny výrobky musí splňovat evropské normy a je jedno, zda je kupuje soukromník v Čechách nebo podnikatel v Itálii," řekl Tourek.

Ideal Standard upustil již od výroby ozdobné keramiky. V příštím roce chce investovat především do nové technologie a takzvaných glazovacích robotů, kteří zcela nahradí lidskou práci. Tourek upozornil, že firma ale propouštět nebude.

Továrna, kterou založili v Teplicích v roce 1885 bratři Urbachové, patří do skupiny American Standard Companies Inc. (ASC), což je světový výrobce sanitární keramiky, vzduchotechniky a řídících systémů motorových vozidel. Akciová společnost Ideal Standard se v příštím roce přemění v s.r.o. s jediným vlastníkem, nizozemskou firmou Sanistan B.V., která je dcerou ASC.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.