Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
Sahm ČS
 
Sklárny Slovglass zvyšují tržby, poptávka převyšuje možnosti
Marie Kohoutová - Zprávy - vydání 31/2002

Tržby 832,5 miliónu slovenských korun měla za devět měsíců tohoto roku sklářská a.s. Slovglass Poltár. Výsledek je o zhruba 32 procent vyšší než ve stejném období loni. Řekla to ekonomická ředitelka firmy Irena Spodniaková. Hrubý zisk ale neuvedla (loni ke konci září byl 38,7 miliónu Sk).


 
 

"Výsledky jsou lepší zejména díky loňské investici, která se začala naplno projevovat letos," uvedla ředitelka. Podle ní i přes značné zvýšení výroby firma neustále registruje rostoucí poptávku, zejména po olovnatém sklu. "Poptávka je enormní a převyšuje naše kapacitní možnosti," uvedla. Společnost se proto chce v nejbližší době zaměřit na intenzifikaci výroby a investovat zejména do lepšího využívání již existujících výrobních kapacit. Na to už letos vynaložila téměř 75 miliónů Sk.

Z celkové produkce sklárny se přes 90 procent vyváží do více než třiceti zemí. Odběrateli jsou především Spojené státy a Velká Británie, kam směřuje 60 procent exportu.

Slovglass očekává, že letos tržby poprvé přesáhnou jednu miliardu korun, což by bylo o zhruba 200 miliónů Sk více než loni. Hrubý zisk by měl dosáhnout 60 miliónů korun.

Firma v současnosti zaměstnává ve třech závodech v Poltáru, Katarínske Huti a Zlatně přes 1750 lidí; před rokem pracovalo ve firmě o 150 lidí méně. Průměrná měsíční mzda vzrostla o 1800 na 12.700 Sk.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.