Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
Bohemia line
 
Na dražbu Osvětlovacího skla-Lares nepřišli žádní zájemci
Marie Kohoutová - Zprávy - vydání 31/2002

Žádní zájemci nepřišli na páteční veřejnou dražbu s.r.o. Osvětlovací sklo-Lares Valašské Meziříčí. Dražba firmy, jež je od letošního 13. června v konkursu, se proto bude opakovat pravděpodobně ve druhé polovině listopadu, řekl dražebník Wieslaw Firla.


 
 

Podle něho však existují dva zájemci o firmu, jeden tuzemský a jeden zahraniční. "Zdá se, že vyčkávají na výhodnější nabídku," uvedl. Nepředpokládá však, že by se měnila vyvolávací cena 25 miliónů korun ani další podmínky. Bude však záležet na projednání záležitosti s konkursní správkyní, jež se uskuteční příští týden.

Žádný zájemce se nezúčastnil ani prohlídek společnosti 11. a 17. října. Firla to zdůvodnil tím, že uvedení zájemci firmu znají a seznámili se s ní spíše mimo stanovené termíny.

Valašskomeziříčskou společnost, která je prodávána jako celek, ohodnotila Česká znalecká Hradec Králové na 44,226 miliónu korun. Zpeněžením nemovitosti zanikají zástavní práva a na nového nabyvatele přecházejí i zaměstnanci, informoval již dříve Firla.

Návrh na konkurs společnosti podalo 7. června její vedení kvůli finančním problémům. Ve firmě pracovalo 350 lidí a k 1. červenci jich přes 200 dostalo výpovědi. Týkají se všech lidí z výroby osvětlovacího skla, jež byla přerušena kvůli nedostatku zakázek a finančního krytí výroby. Výpověď obdržela také část pracovníků z automatické výroby reflektorového skla, jež však zůstává v provozu.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.